Do końca bieżącego tygodnia trwa akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”. W całej Polsce w ponad 55 miastach, w specjalnych punktach przyjmowana jest żywność, która została nam po Świętach Bożego Narodzenia.

Wolontariusze odbiorą jedzenie i rozwiozą je do lokalnych jadłodajni dla najbardziej potrzebujących. Aby wziąć udział w akcji i podarować żywność, wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej organizacji.

– Aby zgłosić się do akcji jako darczyńca, wystarczy wejść na stronę www.podzielmysie.pl i kliknąć przycisk „zostań darczyńcą”, znajdujący się na stronie głównej. Następnie wypełniamy krótki formularz, w którym piszemy: gdzie jesteśmy, jakie są nasze dane kontaktowe oraz w jakim miejscu i o której godzinie możemy tę żywność odebrać – wyjaśniła Maria Skołożyńska, prezes Fundacji Podzielmy się.

W Częstochowie fundacja działa w dwóch placówkach, w których można oddawać jedzenie. Są to: punkt przyjmowania posiłków w Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy „Agape” oraz w „Oazie”, Przytulisku dla kobiet prowadzonym przez Caritas. Podczas akcji najważniejsze jest, aby darowana żywność była przydatna do spożycia.

– Najważniejszą zasadą przy oddawaniu jedzenia jest świeżość. Jeśli oddajemy żywność, musi być ona nadal świeża po upływie 24 godzin od przekazania. Przyjmujemy każdy rodzaj jedzenia i każdą jego ilość. Minimalna jego wartość to jeden posiłek. Może być to jedzenie domowe, zapakowane, suche i długoterminowe. Nie może być ono jednak zamrożone – dodała prezes Fundacji.

Aby wesprzeć akcję, można zostać także kierowcą-wolontariuszem i pomagać w odbieraniu żywności dla potrzebujących. Program działa od 2015 roku i od tego czasu potrzebujący odebrali już przynajmniej kilkadziesiąt ton jedzenia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.podzielmysie.pl.

BNO

Skip to content