Niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem

policja-radiowoz (1)

Ostrożność i rozsądek nigdy nie mogą przekroczyć swoich granic. Dlatego apele o rozwagę i zachowanie wymogów bezpieczeństwa (bez względu na miejsce i czas), zwłaszcza przez osoby starsze, są jak najbardziej zrozumiałe.
Doświadczyć tej zasady mogła niedawno częstochowianka wracająca z zakupów w dzielnicy Zawodzie. W okolicach przystanku autobusowego, przy ul. Faradaya, starsza kobieta padła ofiarą trójki napastników. Agresywni sprawcy zaatakowali ofiarę, pozbawiając ją złotego łańcuszka znajdującego się na jej szyi.
Poszkodowana została zastraszona, a jej twarz zasłonięta (uniemożliwiając kobiecie wydobycie jakiegokolwiek dźwięku). To przykre zdarzenie wywołało zainteresowanie ze strony obecnych w pobliżu osób. Nikt ze świadków tej sytuacji nie zdecydował się jednak pomóc ofierze.
Zdarzenie mogło mieć związek z atakiem zorganizowanej szajki działającej na terenie naszego miasta. Pamiętajmy o tym, żeby zawsze i wszędzie dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Starajmy się także apelować do znajomych nam osób starszych o minimalizm w kwestii detali, takich jak przykuwająca wzrok biżuteria.

Skip to content