Niebo nad Jasną Górą rozbłyśnie dla medyków!

1 maja o godzinie 21:30 w Całej Polsce odbędzie się akcja #LightTheSky. Niebo zostanie rozświetlone przez techników estradowych. Widowisko jest dedykowane służbie zdrowia. W Częstochowie, dzięki uprzejmości Ojców Paulinów, akcja będzie uczczona m.in. na Jasnej Górze, gdzie firma Omega Music zapewni wyjątkowe widowisko świetlne.

To ogólnopolska akcja oddająca hołd lekarzom i pielęgniarkom walczącym z pandemią COVID-19, chorym i ich rodzinom, a także zmarłym na koronawirusa. Jej celem jest również przypomnienie, jak ważny jest sektor kultury i branża eventowa.

Technicy estradowi to grupa, bez której nie może odbyć się żaden koncert. To m.in. oni dostarczają nam niesamowite widowiska. Obecnie ze względu na panującą pandemię wszystkie imprezy masowe musiały zostać zawieszone. Nie wiadomo też, kiedy koncerty powrócą.

Technicy estradowi wpadli więc na pomysł, by użyć swoich umiejętności oraz sprzętu i stworzyć niezwykłe widowisko na niebie. Akcja #LightTheSky została zapoczątkowana w krajach Beneluksu. Dedykowana jest personelowi medycznemu, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, czy salowym. To właśnie oni działają na pierwszym froncie w walce z koronawirusem.

W Polsce akcję zaplanowano na 1 maja, na godzinę 21. Podczas wydarzenia ma zostać upamiętniony także zmarły 18.04.2020 w wyniku powikłań po chorobie Covid-19 przedstawiciel branży eventowej i techniki scenicznej Krzysztof Puławski.

Skip to content