Niecodzienna interwencja policjanta z II Komisariatu Policji

Fot. Radio Fiat

W środę 28 kwietnia do dzielnicowego z Komisariatu II Policji w Częstochowie podjechał samochód. Za kierownicą znajdował się zdenerwowany mężczyzna, który poprosił funkcjonariusza o pomoc.

Okazało się, że w pojeździe znajduje się dziecko, które miało poważny uraz ręki. Rodzice wspólnie z czteroletnim synem jechali do szpitala.

– Młodszy aspirant Jarosław Ptak bez chwili wahania pomógł roztrzęsionym rodzicom wraz z dzieckiem dojechać do szpitala. Na szczęście lekarzom udało się częściowo przywrócić sprawność w dłoni dziecka. Wszyscy opiekunowie byli trzeźwi, a do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas przycinania żywopłotu w ogrodzie – mówiła Sabina-Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Częstochowska policja apeluje, aby szczególnie teraz (wiosną i latem), gdzie wykonywane są przeróżne prace porządkowe, zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę i bezpieczeństwo.

– Rodzicom i opiekunom dzieci przypominamy o konieczności zapewnienia im stałej opieki i niepozostawiania ich samych podczas trwających prac polowych, czy też w ogrodzie, ponieważ naturalnym procesem rozwoju dziecka jest jego ciekawość świata. Bardzo ważne jest kształtowanie bezpiecznych postaw już od najmłodszych lat, ale jeszcze ważniejsze jest to, by nie spuszczać naszych pociech z oczu podczas wszelkich prac, mogących stanowić dla nich potencjalne zagrożenie – apelowała policjantka.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia jasno wynika, że każdego dnia w Europie wskutek nieumyślnego wypadku ginie 115 dzieci, z czego ponad 50% w domach. 90% tych wypadków można uniknąć, dlatego szczególnie ważne jest wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

BNO

Skip to content