Koncert/fot. Filharmonia Częstochowska

Walentynkowe „Od Broadwayu do Buenos Aires”, premiera spektaklu w Teatrze im. Adama Mickiewicza i ciekawe premiery w Ośrodku Kultury Filmowej, to niektóre z wielu ciekawych propozycji przygotowanych dla częstochowian. Od 12 lutego placówki kultury wznawiają swoją działalność.

– Przez wiele tygodni nasze koncerty transmitowaliśmy w internecie. Po długim oczekiwaniu nareszcie możemy zaprosić Państwa do przeżywania muzyki na żywo. Przygotowaliśmy wspaniały repertuar – mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

– Na razie jesteśmy otwarci na dwa tygodnie. Wszystkie koncerty, zaplanowane do transmisji, zagramy na żywo. 14 lutego o godz. 18.00 koncert walentynkowy pt. „Od Broadwayu do Buenos Aires”. Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej wystapi w programie pełnym kołyszącego swingu i jazzowej swobody, przeplatanym rytmami rumby i dopełnionym uczuciowym tangiem. Od Gershiwina do Villi-Lobosa. Będzie romantycznie i nastrojowo, ale też tanecznie i porywająco. 16 lutego o godz. 19.00 „Śledzik z Chórem”, czyli wspaniały występ Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka. 19 lutego o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na koncert pt. „Nasi soliści”, gdzie zaprezentujemy naszych wspaniałych filharmoników.

12 lutego działalność wznawia również Teatr im. Adama Mickiewicza, o czym mówi dyrektor instytucji Robert Dorosławski:

– Cieszymy się ogromnie. Długo czekaliśmy na dzień, kiedy ponownie będziemy mogli grać dla Państwa. Tym bardziej, że przygotowaliśmy premierę. W pierwszy weekend wznowionej działalności zapraszamy na “Cudowną terapię” reżyserii Tomasza Mana. Autorem tekstu sztuki jest Daniel Glattauer (przekład – Piotr Szalsza). Obsadę spektaklu tworzą: Teresa Dzielska, Adam Hutyra, Marek Ślosarski. 12 lutego o godz. 19.00 zaplanowano przedpremierę. Dzień później (13 lutego o godz. 19.00) odbędzie się spektakl premierowy. Dodatkowy spektakl w tym dniu zagramy o godz. 16.00.

To oczywiście niejedyna z propozycji. Wszelkie informacje odnośnie repertuaru, znaleźć można na stronie częstochowskiego teatru. Ciekawe propozycje dla częstochowian przygotował również Ośrodek Kultury Filmowej.

Wszelka działalność instytucji kultury odbywa się w reżimie sanitarnym.

ABK

Skip to content