Nielegalne wyścigi na torze w Wyrazowie

Fot. Tor Wyrazów, Facebook

Tor w Wyrazowie jest formalnie zamknięty. Zdaje się jednak, że dla fanów motoryzacji i wyścigów samochodowych nie robi to żadnej różnicy. Od jakiegoś czasu mówi się o nielegalnych wyścigach, które rzekomo odbywają się na tym torze. Z pytaniem czy takie incydenty nadal się zdarzają, udaliśmy się do burmistrz gminy Blachownia, Sylwii Szymańskiej:

Cały czas wpływają do nas skargi mieszkańców. O wszystkich takich incydentach informowana jest policja. Nie ma zgody gminy Blachownia na tak proceder. Niemniej jednak wiedzę, że takie wyścigi się odbywają. Będziemy podejmować działania mające na celu zamknięcie toru szlabanem.

O nielegalnych wyścigach w Wyrazowie rozmawialiśmy także z aspirantem sztabowym Komendy Miejskiej w Częstochowie, Martą Kaczyńską:

Komisariat policji w Blachowni w przeciągu ostatniego roku odnotował 35 interwencji w miejscowości Wyrazów, gdzie w większości były to interwencje dotyczące zakłócania porządku publicznego. Takie zgłoszenia mamy również odnotowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci podejmują interwencję na wszystkie zgłoszenia mieszkańców i reagują odpowiednio do zaistniałej sytuacji.

Piski i hałasy przeszkadzają mieszkańcom gminy Blachownia. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy sytuacja się uspokoi. Możliwe, że nastąpi to dopiero wtedy, gdy tor w Wyrazowie zostanie wyremontowany. Dokładna data rozpoczęcia prac nie jest jednak jeszcze znana. Zarówno gmina jak i Komenda Miejska Policji w Częstochowie robią wszystko, aby nielegalne wyścigi się nie odbywały.

WB

Skip to content