Nielegalny rajd ulicami Częstochowy

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy na jednej z częstochowskich ulic urządzili sobie wyścigi.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę, kiedy to podczas patrolowania alei Monte Cassino, mundurowi zauważyli dwa samochody poruszające się z nadmierną prędkością.

– Kierujący Peugeotem i Renault przekroczyli dozwoloną prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym. 40-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór kierujący Peugeotem nie posiadał uprawnień do kierowania, dlatego, oprócz mandatu w kwocie 1,5 tys. złotych i 10 punktów karnych, skierowany zostanie wobec niego wniosek do sądu. Grozi mu teraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ponadto mandatem karnym w kwocie 300 zł została ukarana pasażerka Peugeota, która świadomie pozwoliła kierować samochodem osobie bez uprawnień. Ukarany został także drugi ze ścigających się kierowców.

– Kierujący renault (20-letni mieszkaniec gminy Blachownia), został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych i 10 punktami karnymi oraz stracił swoje uprawnienia do kierowania na trzy miesiące – dodała podkomisarz.

Częstochowska policja apeluje o bezpieczną i zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę. Nadmierna prędkość jest nadal przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policyjne działania wpływają na poprawę bezpieczeństwa, jednak nie zastąpią rozsądku wszystkich uczestników ruchu drogowego.

BNO

Skip to content