Niewykoszone trawy w mieście – dlaczego tak jest?

Wysokie trawy w wielu miejscach w Częstochowie są coraz częstszym widokiem. Wysokie trawy są ekologiczne, ale przy skrzyżowaniach mogą ograniczać widoczność. 

Sprawą koszenia trawników zajmuje się Centrum Usług Komunalnych (CUK). Naczelnik Wydziału Usług Komunalnych Łukasz Kot, zapewnił, że koszenie traw realizowane jest zgodnie z harmonogramem.

– Zaplanowane są trzy albo cztery koszenia różnych ulic. To zależy czy te ulice są popularne i ile mamy środków. Na przykład Jana Pawła było koszone w maju, drugie koszenie następuje w tym tygodniu, kwestia jednak jak będzie z pogodą, bo w przypadku deszczu nie kosimy. A trzecie koszenie będzie we wrześniu bądź październiku, czyli to się wszystko dzieje zgodnie z naszym harmonogramem – powiedział.

Zdania mieszkańców na ten temat tego, czy kosić trawy czy nie, są podzielone. Część z nich uważa, że trawy nie powinny zostać wykoszone, ponieważ “dobrze tak popatrzeć na wysoką trawę”, a poza tym jest to ekologiczne i nie zaburza ekosystemu. Jednak większość mieszkańców jest zdania, że trawy stwarzają niebezpieczeństwo na drodze, a także wyglądają nieestetycznie.

Sprawę bujnych traw na skrzyżowaniach będziemy monitorować. Zwłaszcza, że problem powraca. Jeżeli znacie jakieś miasta, w których występuję podobny problem, prosimy o kontakt z nami.

OM

 

Galeria: Radio Fiat

Skip to content