Po pandemicznej przerwie wracamy do oglądania wystaw w muzeach Częstochowy. W sobotę, 21 maja, przypada Noc Muzeów i wszyscy chętni mogą za okazjonalną złotówkę obejrzeć ciekawe atrakcje.

Co można zobaczyć w muzeach Częstochowskich, mówi Katarzyna Ociepa z Działu Edukacji i Wystaw:

– W każdym z obiektów dzieje się coś innego. Zapraszamy na oprowadzenia kuratorskie, również na warsztaty dla dzieci, ale też dla dorosłych. Serdecznie zapraszam na te oprowadzenia kuratorskie, można wtedy porozmawiać ze specjalistami. Również warsztaty dla dzieci zawsze łączą się trochę z nauką i trochę z zabawą, tak aby jak najwięcej zapamiętać co mogą zobaczyć i co wykonać. Serdecznie zapraszam do Multicentrum Zodiak jest to reaktywacja naszego obiektu, warsztaty tu są na zapisy, więc kto jeszcze ma ochotę to musi się pospieszyć, aby znaleźć miejsce. Ale również do Ratusza, w którym będą to warsztaty „Sekrety motyli nocnych”, bardzo ciekawe. Będą mogły dzieci obejrzeć podczas tego spotkania motyle nocne, które są to obiekty i eksponaty z Działu Przyrody z Muzeum Częstochowskiego. Również dr Ewa Kaczmarzyk i Elżbieta Janik opowiedzą ciekawe historie.

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Rezerwat Archeologiczny, Muzeum Żydów Częstochowian, Archiwa Państwowe zapraszają na ciekawe wystawy. Monika Kobylańska asystent prasowy IPN Katowice wspomina również o Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym w Częstochowie:

– Nasi pracownicy przygotowali już do testowania gry planszowe IPN, każdy kto przyjdzie, będzie mógł zagrać w grę, planszówke Dywizjon 303 Niepodległa Bitwa Warszawska ORP Orzeł. Zapraszamy tym bardziej państwa, bo jest to nasza pierwsza Noc Muzeów w Częstochowskim Przystanku Historia, który już od 2021 roku, więc od ponad roku w Częstochowie. Także gorąco zapraszamy najmłodszych, ale również starszych którzy są fanami gier edukacyjnych i planszówek. Będzie możliwość zapoznania się nie tylko z naszymi grami, ale i publikacjami.

Noc Muzeów potrwa od godziny 17.00 do 23.00. W tych godzinach można zobaczyć wszystkie wystawy stałe i czasowe. Szczegółowy program można znaleźć na stronie muzeumczestochowa.pl.

KKO

Noc Muzeów/ fot. Muzeum Częstochowskie
Skip to content