Chór Filharmonii Częstochowskiej “Collegium Cantorum” otrzymał nominację do Fryderyka.

O najważniejszą polską nagrodę muzyczną powalczy jego płyta Romuald Twardowski. Sacrum. Profanum, która otrzymała nominację w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna. O samej płycie mówi Janusz Siadlak, dyrektor chóru.

Muzyka, zamieszczona na płycie, obejmuje zarówno utwory znane, jak i te kompletnie niewykonywane, po które świat chóralny nie sięga, a które często są piękne i wspaniałe. Chcemy, żeby ta muzyka została utrwalona i żeby nie przeminęła wraz z życiem kompozytorów.

Zdaniem dyrektora nominacja jest nie tylko docenieniem wieloletniej pracy chóru, ale potwierdza też jego renomę.

Nominacja to dla nas wielki zaszczyt. Jednocześnie to potwierdzenie tego, że zmierzamy we właściwym kierunku, który zresztą już dawno temu obrałem. Chcę podkreślić, że to nie przypadek, iż kolejny rok z rzędu jesteśmy obecni na gali Fryderyków – to dowód na to, że częstochowski chór ma ugruntowaną pozycję na polskiej scenie muzycznej, z czego bardzo się cieszę.

Płyta, nagrana w 2019 roku, jest efektem współpracy Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka i samego kompozytora – Romualda Twardowskiego. Czy otrzyma ona nagrodę Fryderyka, dowiemy się 8 marca, kiedy to odbędzie się uroczysta gala ich rozdania.

MSI

Fot.: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content