Projekt rozwoju klubu na najbliższe trzy lata był jednym z tematów konferencji prasowej zorganizowanej przez zarząd klubu sportowego Norwid Częstochowa. Decyzja o wprowadzeniu planu została podjęta jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, a jednym z jego wykonawców jest nowy trener, Tomasz Wasilkowski.

Zmiany mają dotyczyć m.in. rozbudowy sztabu szkoleniowego oraz usprawnienia marketingu klubu. Zwieńczeniem tego długoterminowego przedsięwzięcia ma być awans do PlusLigii.

– Przedstawiliśmy plan, w jaki sposób chcemy naprawić kondycję klubu. Chcemy być konsekwentni i rozwijać się z roku na rok. Niektóre rzeczy udaje nam się zrobić już teraz, niektóre będziemy wykonywać krok po kroku. Trener ma tutaj duży kredyt zaufania, zapewnia, że wyniki przyjdą. Postawiliśmy na młodych zawodników, którzy będą wspierani przez bardziej doświadczonych graczy. Dalej opieramy się na naszych wychowankach – podkreślał Radosław Panas, dyrektor sportowy Exact System Norwid Częstochowa.

Wiara w założenia to jedno, jednak inną kwestię stanowi finansowanie, m.in. to z budżetu miasta, które obecnie nie jest wystarczające do realizacji osiąganych celów.

– Uważam, że plan jak najbardziej jest realny. Budżet musi być skonstruowany i realny. Nigdy nie jest tak, by nie mogło być lepiej. Jakby udało się nieznacznie podnieść poziom finansowania ze strony miasta, byłoby to dla nas bardzo satysfakcjonujące – mówił Krzysztof Wachowiak, prezes Exact System Norwid Częstochowa.

Podczas konferencji głos zabrał także nowy trener zespołu, Tomasz Wasilkowski, który mimo porażek swojej drużyny liczy na poprawę sytuacji, stawiając na zwiększenie liczby młodych zawodników.

– Taka drużyna będzie wymagać wzmocnienia doświadczonymi zawodnikami, bez tego może się to wszystko nie udać. Czy to wyjdzie? Nad tym nie mam kontroli. Nie mam kontroli nad tym, czy ktoś za chwilę nie zachoruje lub nie dozna kontuzji. Trzeba mieć plany i do nich dążyć – tłumaczył z nadzieją trener.

Obecna sytuacja sportowa Norwida nie przedstawia się najlepiej. Po przegranym spotkaniu 12. kolejki Krispol 1 ligi rozegranym w sobotę, 30 listopada, siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa nadal zajmują 11 miejsce w tabeli, z dorobkiem 11 punktów oraz siedmiu przegranych meczów.

BNO

Skip to content