Wielkopolska ChKS Polonia Chodzież dołączyła do klubów filialnych Akademii RKS Raków.

– Bardzo się cieszymy z podpisania umowy z Rakowem Częstochowa. Jesteśmy klubem z regionu, do niedawna związanym z Lechem Poznań. Postanowiliśmy, że chcemy dalej współpracować z dyrektorem Markiem Śledziem, którego uważamy za najlepszego trenera grup młodzieżowych w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się na taką zmianę. Na pewno nie bez znaczenia jest również fakt, że Raków pokazał się w Polsce, konsekwentnie buduje swoją markę i ma szansę na stałe wpisać się w krajobraz polskiej piłki. Polonia Chodzież to niewielki klub z wielkimi tradycjami i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości również dołożymy swoją cegiełkę do sukcesu Rakowa i zapiszemy się w jego historii – powiedział dyrektor sportowy chodzieskiego klubu.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli Rakowa i Polonii wziął udział również wicestarosta powiatu chodzieskiego Julian Hermaszczuk, który entuzjastycznie odniósł się do faktu nawiązania współpracy pomiędzy klubami:

– Zależy nam na tym, by piłkarze Polonii Chodzież i uczniowie klas sportowych naszych szkół mieli szansę na rozwój swoich sportowych karier. Wiadomo, że w sporcie decyduje talent i ciężka praca, ale najważniejsze jest, by gdzieś na horyzoncie świtała szansa na prawdziwy sukces. Raków Częstochowa to klub, który puka do bram Ekstraklasy i dla każdego młodego zawodnika w naszym regionie możliwość takiej współpracy to wielka sprawa, szczególnie że znamy wszyscy dyrektora Marka Śledzia i wiemy, jaki poziom szkolenia gwarantuje – powiedział oficjalnej stronie Rakowa wicestarosta.

Polonia Chodzież to czwarty klub, który dołączył do projektu klubów partnerskich Akademii Raków.

źródło: rksrakow.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.