Nowa pracownia komputerowa w SOSW

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie mogą cieszyć się nowym sprzętem do nauki. 25 lutego miało bowiem miejsce otwarcie nowej pracowni komputerowej.

Zakup potrzebnego sprzętu był możliwy dzięki dzięki ogólnopolskiej akcji „Lokalni Herosi” w ramach której grupa Eurocash dofinansowała sto projektów społecznych na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Jest 99 innych takich projektów w różnych częściach Polski, one są o różnych wartościach, bo do 100 tys., do 50 tys. i do 10 tys. To jest jeden z tych większych projektów. Była tu bardzo mocna konkurencja i rzeczywiście mieszkańcy Częstochowy musieli tu włożyć dużo pracy w głosowanie. Jesteśmy dumni, że są takie inicjatywy. Bardzo się cieszymy, że dyrekcja szkoły i fundacja mają takie podejście, żeby te pieniądze rzeczywiście poszły na te osoby potrzebujące – mówi Jacek Grzeszak z biura programu „Lokalni Herosi”.

Projekt był inicjatywą lokalną i powstał dzięki Fundacji „FORMY”. Dofinansowanie otrzymały te projekty, które zajęły w danej kategorii miejsca od 1 do 10. Jedyną drogą do przesunięcia się na liście rankingowej było stałe i codzienne głosowanie lokalnej społeczności na stronie internetowej projektu. SOSW startował ze 108 miejsca, a skończył na miejscu 8.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły i Fundacji „FORMY” uczniowie mogli dziś odbyć pierwsze zajęcia w nowej pracowni.

KF