Od środy (2 sierpnia), w ciągu al. Jana Pawła II (w pobliżu Technicznych Zakładów Naukowych) działa nowa sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych.

Nowa sygnalizacja to rezultat wprowadzenia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, realizowanych w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.
Cykl zmiany świateł będzie zsynchronizowany z sygnalizacją na sąsiednich skrzyżowaniach. Wybudowanie instalacji kosztowało 164 tys. zł.

Jednocześnie trwają prace projektowe dotyczące wprowadzenia zmian na przejściu dla pieszych w ciągu alei Bohaterów Monte Cassino.
Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w obrębie wszystkich przejść dla pieszych w mieście.

Ponadto MZDiT przypomina, że na odcinku al. Jana Pawła II od skrzyżowania z aleją Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Kilińskiego (DK-46 kierunek na Opole) prowadzone są prace związane z wymianą nawierzchni.
W związku z cząstkowym remontem, który potrwa 2-3 dni, mogą wystąpić odcinkowe zwężenia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content