„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – 150 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstochowie i 30 lat Państwowej Straży Pożarnej” to tytuł wystawy, którą od 17 grudnia będzie można zobaczyć w częstochowskim Archiwum Państwowym.

O tym, czego dowiemy się z ekspozycji mówi Ewa Dubaj, kierownik Oddziału I Archiwum Państwowego w Częstochowie:

– Jest to wystawa współorganizowana z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wystawa obejmuje eksponaty oraz cenne dokumenty związane z częstochowską strażą pożarną, która obchodzi swoje 150 lecie. To jest rocznica Ochotniczej Straży Pożarnej, ale – jak wiemy – na jej podstawie powołano później straż państwową. Jednocześnie świętujemy 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na wprowadzone 15 grudnia nowe obostrzenia sanitarne, zwiedzanie wystawy będzie możliwe jedynie dla ograniczonej liczby osób. Limity dotyczą niezaszczepionych na Covid-19:

– Jeśli ktoś chciałby uzyskać zaproszenie na wernisaż, proszony jest o wcześniejszy kontakt z Archiwum Państwowym w Częstochowie. Osoby zainteresowane mogą wysłać wiadomość e-mail na adres: edubaj@czestochowa.ap.gov.pl.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 grudnia o godz. 16.00. Każdy, kto chciałby zobaczyć ekspozycję w innym terminie ma taką możliwość od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.

ABK

Skip to content