W sobotę 16 grudnia w parafii p.w. św. Wojciecha odbyła się uroczysta Msza św. podczas której abp Wacław Depo pobłogosławił 205 nowym lektorom Archidiecezji Częstochowskiej. III Niedziela Adwentu była również początkiem Świętych Rekolekcji Adwentowych w tej parafii. To ważne dla ministrantów wydarzenie poprzedzały rekolekcje w Świętej Puszczy.

– Wczoraj w Świętej Puszczy ministranci mieli Dzień Skupienia, w którym mogli wysłuchać rekolekcji i konferencji. Mogli też skorzystać z sakramentu Spowiedzi, aby lepiej przygotować się do dzisiejszej Uroczystości. Możliwość czytania Słowa Bożego to duża odpowiedzialność. Lektorzy o tym wiedzą i zawsze przygotowują się do tego odpowiednio. Dzięki temu czytają więcej Pisma Świętego i rozwijają swoją duchowość w Jezusie – mówił ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Podczas Mszy św. ministranci otrzymali błogosławieństwo oraz egzemplarze Pisma Świętego. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, który poświęcił również krzyże lektorskie. Wraz z nim przy eucharystycznym stole stanęli dekanalni duszpasterze LSO, którzy podczas kursów lektorskich przygotowywali chłopców do tej pięknej, choć wymagającej służby.

– Ci młodzi ludzie nie tylko będą sami żyć w Słowie Bożym, ale też prowadzić do tego innych. Będą rozprowadzać tajemnicę Pisma Świętego wśród swoich bliskich i w swoich wspólnotach. Jest to dla mnie nowa nadzieja, która już się spełnia. Dzisiejsza jedność młodych ludzi, ich rodzin i księży świadczy o tym, że jesteśmy wspólnotą dążącą do Chrystusa. Gorąco również wierzę, że fakt iż z roku na rok lektorów jest coraz więcej będzie skutkować w przyszłości większą ilością powołań kapłańskich – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Metropolita częstochowski pobłogosławił również wspólnocie parafii św. Wojciecha na rozpoczynające się Święte Rekolekcje Adwentowe.

Skip to content