Nowy budynek Sądu Rejonowego z opóźnieniami, choć coraz bliższy ukończenia

Od czterech lat trwają prace wokół nowego budynku Sądu Rejonowego. Gmach zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Cmentarza św. Rocha zyskuje coraz bardziej docelowy wygląd. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace i kiedy można się spodziewać oddania nieruchomości do użytku?

Jak informuje sędzia Dominik Bogacz, rzecznik częstochowskiego Sądu, w inwestycji pojawiły się opóźnienia. Wciąż jednak szansa, że nie wpłyną one na ostateczny termin oddania nieruchomości do użytku:

Wykonawca miał przekazać plac budowy w dn. 21 grudnia 2022 roku. Nie doszło do tego z powodu pewnych opóźnień. Niedawno złożył wniosek o aneksowanie umowy i przedłużenie tego terminu. Aneks jeszcze nie został zawarty – kwestia ta jest dalej badana przez Sąd. Jeżeli wykonawca dokończy swoje prace zgodnie z deklaracjami do czerwca (w międzyczasie trwają prace wykończeniowe), to jest szansa, że na koniec września budynek zostanie oddany do użytku.

Kamień węgielny pod budowę nowego gmachu Sądu Rejonowego wmurowano 6 października 2018 roku. Będzie w nim zlokalizowana siedziba Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ, podczas gdy Częstochowa-Południe pozostanie w budynku przy ul. Dąbrowskiego. Wartość inwestycji opiewa na blisko 112,5 miliona złotych.

Nowy budynek Sądu

Skip to content