W komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w czterech śląskich jednostkach Policji. Zmiany kadrowe dotyczą m.in. Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Od 11 stycznia obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie pełnić będzie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu. Więcej na ten temat mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś:

– Mł. insp. Dariusz Kiedrzyn od początku swojej kariery w policji, czyli od 1998 roku związany był z Częstochową. Przez większość swojej służby zajmował się zwalczaniem przestępczości kryminalnej. 16 lutego 2019 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu. Teraz wraca do Częstochowy, gdzie będzie pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

Pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie powierzył mł. insp. Dariuszowi Kiedrzynowi rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

Podczas spotkania w komendzie wojewódzkiej za służbę podziękowano natomiast mundurowym ze ścisłej kadry kierowniczej śląskiego garnizonu Policji, odchodzącym na emeryturę:

– Po ponad 30. latach służby z mundurem żegna się Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik. Swoją służbę rozpoczął 31 grudnia 1991 roku. Przez 2 pierwsze lata służbę pełnił w Wydziale Prewencji. Później zajmował się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, a przez kolejne lata wykrywał sprawców przestępstw gospodarczych w Komendzie Rejonowej Policji w Częstochowie. W lipcu 1999 roku został skierowany do służby w Wydziale Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W 2006 roku został mianowany zastępcą naczelnika tamtejszego wydziału. W 2015 roku awansował na zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu. Dwa lata później został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku. Częstochowskim garnizonem kierował od 1 września 2017 roku.

Redakcja Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl życzy insp. Dariuszowi Atłasikowi wielu dni radości, a nowemu Komendantowi Miejskiej Policji w Częstochowie sukcesów w realizacji podejmowanych działań.

ABK

Skip to content