Instytut Pamięci Narodowej otworzył nowy portal edukacyjny. Prezentowane na stronie edukacja.ipn.gov.pl materiały, filmy, audycje radiowe, wystawy składają się na 20-letni dorobek edukacyjny IPN. W czasie zawieszenia działalności edukacyjnej i spotkań w publicznością Instytutu portal może stanowić pomoc dla nauczycieli, młodzieży i miłośników historii.
Prezes IPN Jarosław Szarek powiedział, że przygotowywany od wielu lat portal zawiera bogatą ofertę materiałów pomocniczych, jak na przykład audycje radiowe nagrodzone w konkursie „Audycja historyczna roku” organizowanym od wielu lat przez IPN. Jarosław Szarek wskazuje również na popularne w ostatnim czasie materiały przygotowane z okazji Narodowego Dnia Polaków ratujących Żydów.
Naczelnik Wydziału Projektów Edukacyjnych w Biurze Edukacji Narodowej IPN, który kierował pracami portalu Mateusz Marek zwrócił uwagę na multimedia znajdujące się nowej stronie: „To portale edukacyjne, filmy, który tworzy IPN, filmy dokumentalne, czy filmiki edukacyjne jak chociażby Baśka Murmańska” .
Ponadto, jak dodał Mateusz Marek na nowej stronie znajdują się wydarzenia Przystanków Edukacyjnych IPN w Polsce i na świecie. Na jesieni zaplanowano utworzenie aplikacji multimedialnych na telefon.
W obecnym czasie, do pracy zdalnej naczelnik Wydziału Projektów Edukacyjnych w Biurze Edukacji Narodowej IPN poleca szczególnie materiały tzw. Tek edukacyjnych, które zawierają zadania i ćwiczenia dla uczniów oraz materiały dla nauczycieli. Jak dodał Mateusz Marek – są to są gry edukacyjne na aplikację mobilną, jak np. Polskie Państwo Podziemne. W aplikacji znajduje się również Infografik, na którym są informacje m.in. o Powstaniu Śląskim, II wojnie światowej, czy – Wrzesień 1939 rok przygotowany przez oddział krakowski IPN.

źródło: IAR/IPN

Skip to content