Nowy punkt „drive-thru” przy ul. PCK oficjalnie otwarty

Fot. Radio Fiat

Nowo otwarty mobilny punkt badań „drive-thru” przy ulicy PCK powstał z myślą o osobach, które chcą lub muszą skorzystać z diagnostyki na obecność koronawirusa. Punkt reklamowany jest jako najnowocześniejszy tego typu obiekt w Częstochowie, a jego lokalizacja ma być wygodą dla mieszkańców.

Punkt znajduje się w siedzibie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w miejscu danej sterylizatorni.

– Obiekt jest bardzo wygodny dla klientów. Jest dużo miejsca przed stałym budynkiem. Pacjenci są obsługiwani w sposób absolutnie dla nich bezpieczny. Co ważne, obiekt znajduje się w centrum miasta. Dotychczas nasz punkt „drive-thru” mieścił się na Kucelinie, czyli na końcu miasta, co oznaczało utrudniony dojazd. Obecny punkt obsługuje nasze laboratorium COVID-owe, które otworzyliśmy półtora miesiąca temu dla częstochowian – tłumaczył Zbigniew Bajkowski, dyrektor placówki.

Personel obiektu jest w stanie pobrać ok. 40 wymazów dziennie. Dyrektor zaznacza przy tym, że miejsce to ma być jednym z tańszych punktów komercyjnych badań na obecność koronawirusa w Częstochowie.

– W związku z tym, że jest to punkt, w którym wykonujemy badania dla sanepidu i pacjentów, którzy są przyjmowani do szpitala oraz dla osób wyjeżdżających do sanatorium i osób prywatnych, które chcą zrobić sobie badania na własne potrzeby, zaproponowaliśmy bardzo korzystny cennik. Mamy ok. 30% niższe ceny, niż konkurencja. Dla grup powyżej 20 osób cena spada. Grupy powyżej 50 mają jeszcze korzystniejsze warunki cenowe – dodał dyrektor szpitala.

Mobilny Punkt Pobrań będzie czynny przez sześć dni w tygodniu, z wyłączeniem sobót, w godzinach 7:30 – 14:00.

BNO

Skip to content