Sprzęt ratunkowy wart ponad 62 tysiące złotych przekazany został dzisiaj (9 lipca) druhom z częstochowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyposażenie odebrali m. in. strażacy z Gnaszyna, Dźbowa, Kiedrzyna czy Błeszna. Wręczenia nowego sprzętu dokonał w obecności władz miasta naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych, Paweł Zasęba:
– Z Ministerstwa Sprawiedliwości dostaliśmy zgodę na zakup sprzętu medycznego. Wybrano Ochotnicze Straże Pożarne, bo są to jednostki mobilne, często pierwsze dojeżdżają na miejsce zdarzenia. Ten sprzęt na pewno będzie im bardzo przydatny.
Sprzęt, jaki został przekazany strażakom, to m. in. defibrylatory, deski ortopedyczne i torby ratunkowe. Jak mówią sami strażacy, pozwolą one znacznie sprawniej i skuteczniej nieść pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach, do których kierowane są jednostki OSP:
– Mamy dużo wyjazdów do wypadków drogowych – powiedział Mateusz Lechowski, prezes OSP Kiedrzyn. – Przy tych zdarzeniach ten nowy sprzęt na pewno się przyda. Jak do tej pory OSP była uboga w takie sprzęty, więc bardzo się cieszymy, że dostaliśmy ten sprzęt ratownictwa medycznego.
Przekazany strażakom sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Dofinansowanie z Funduszu wynosiło 99% kwoty, 1% to środki własne miasta.

ZD

Skip to content