Nowy sprzęt w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej

Fot. cspsp.pl

W piątek, 4 grudnia, flota samochodów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wzbogacona została o najnowszą drabinę mechaniczną.

Drabina w całości została sfinansowana przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Na temat pojazdu mówi rzecznik prasowy CS PSP, mł. bryg. mgr inż. Dariusz Andryszkiewicz:

Otrzymaliśmy nową drabinę Iveco Magirus SD31 czyli o polu pracy do 31 metrów wysokości. Zastąpiła ona ponad dwudziestoletnią drabinę, która u nas służyła. Przede wszystkim sprzęt wykorzystujemy do działań ratowniczych.

Mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, szkolenia w CS PSP odbywają się nadal, choć z zachowaniem wszelkich środków ochrony zdrowia:

4 grudnia rozpoczęliśmy szkolenie cały czas trwa. Doskonalimy się zawodowo na posiadanym sprzęcie z zachowaniem środków ochrony zdrowia. Oprócz specjalnego sprzętu i ubrania używamy maseczek. Ćwiczymy w grupach sześcioosobowych.

Nowoczesny pojazd, przekazany strażakom, nie będzie wykorzystywany tylko do celów szkoleniowych, ale także podczas akcji gaśniczo-ratunkowych na terenie miasta i regionu.

KP