Fot. Święto Dobrej Książki Religijnej

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza do udziału w kampanii „Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie 2020”. To spotkania z ulubieńcami czytelników i dyskusje o najciekawszych tematach obecnych w literaturze religijnej. Wydarzenie trwać będzie od 21 do 30 grudnia.

„Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie 2020” skoncentrowane jest na promocji książek o tematyce religijnej za pośrednictwem dwóch platform komunikacyjnych: kanału tematycznego w serwisie YouTube oraz profilu Targów Wydawców Katolickich w serwisie Facebook.

– Nasza inicjatywa ma zrekompensować czytelnikom, przynajmniej częściowo, brak możliwości spotkań, z uwagi na uwarunkowania organizacji imprez masowych i publicznych w dobie pandemii COVID-19, z ulubionymi autorami nurtu religijnego. To również próba prezentacji najciekawszych wydawnictw, jakie ukazały się w ofercie rodzimych wydawnictw religijnych w bieżącym roku – zapowiada ks. Roman Szpakowski SDB, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Tegoroczną kampanię rozpoczęło spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, który mówił o kluczowych kwestiach społeczno-kulturowych, takich jak pozycja rodziny czy rola kobiety we współczesnym świecie. 21 grudnia wyemitowano również rozmowę z prof. Wojciechem Roszkowskim odnośnie dwóch najnowszych książek jego autorstwa: „Roztrzaskane Lustro” i „Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji”. Pierwszy z dziesięciu dni tegorocznej odsłony kampanii zakończył się prezentacją dyskusji wokół książki „Chrześcijaństwo w POPkulturze” – niezwykłej opowieści Krzysztofa Noworyty, artysty wizualnego i Marcina Makowskiego, dziennikarza tygodnika „Do Rzeczy”, publicysty Wirtualnej Polski, współpracownika „Dziennika Gazety Prawnej”.

W ramach projektu „Święto Dobrej Książki Religijnej w Internecie 2020” czytelnicy będą mogli obejrzeć m.in. siedem paneli dyskusyjnych – poświęconych premierom wydawniczym, jak i ważnym tematom społeczno-kulturowym z obszaru życia religijnego. Nie zabraknie też rozważań odnośnie tematów, takich jak: rola chrześcijaństwa we współczesnej kulturze, analiza relacji między literaturą a filmem religijnym, kulturowy i wydawniczy fenomen polskiej powieści chrześcijańskiej na przykładzie twórczości Elżbiety Cherezińskiej czy też wspomnienia mniej znanych aspektów z życia, posługi i dokonań Papieża Jana Pawła II oraz Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

W ramach projektu powstał również cykl „Wirtualna biblioteka wydawcy. Rozmowa z wydawcą i autorem”, na który złoży się 10 spotkań autorskich wzbogaconych udziałem reprezentanta wydawcy danej publikacji, który każdorazowo zdradzi czytelnikom ciekawe szczegóły procesu powstawania oraz wydawania danej pozycji książkowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się autorzy, którzy podczas tradycyjnych targowych spotkań gromadzą wokół siebie liczne i wierne grono czytelników, m.in.: Małgorzata Nawrocka, Agata Puścikowska, ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Wojciech Roszkowski, ks. Marek Drzewiecki i Adam Bujak.

Dzięki współpracy z oficynami: Wydawnictwo Sióstr Loretanek, RTCK Nowy Sącz oraz Edycja Świętego Pawła zaprezentowanych zostanie także ok. 10 audiobooków. Co najważniejsze, po premierowej emisji książki audio pozostaną udostępnione w serwisach YouTube i Facebook co najmniej do końca stycznia 2021 roku tak, aby zainteresowani słuchacze i czytelnicy mogli powrócić do nich w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Ponadto Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Radio eM Kielce zapraszają do wysłuchania kilku wybranych odcinków audycji z cyklu „Tak Wierzę”. Katarzyna Bernat, prowadząca oraz jej goście rozmawiać będą o wyjątkowych pozycjach książkowych z tematyki religijnej.

Cały harmonogram spotkań znaleźć można tutaj.

ABK

Skip to content