„100 krajów przed czterdziestką” to tytuł książki napisanej przez Kubę Bociągę – pasjonata podróży po świecie, wokalistę częstochowskiego zespołu „Ampera”. Spotkanie autorskie, połączone z promocją publikacji, odbędzie się 16 grudnia o godz. 18.00 w częstochowskim Kinie Studyjnym OKF Iluzja.

Książka jest efektem projektu, który Kuba Bociąga realizował przez kilka lat. To reportaż ze 100 krajów świata, połączony z wieloma fotografiami wykonanymi w najciekawszych miejscach globu. – Znajdziecie tam Państwo wiele ciekawych informacji – zapowiada Kuba Bociąga, zapraszając jednocześnie na spotkanie w OKF-ie:

– Zamiar napisania tej książki powstał już kilka lat temu. Zbierałem się do tego bardzo długo, ponieważ nie jestem zawodowym pisarzem. Nie wiedziałem jak zacząć, ale zachęcony przez znajomych, postanowiłem się wreszcie za to zabrać. Teraz będzie to pierwszy tom, czyli 50 krajów.

Jak dodaje podróżnik – postawienie sobie celu napisania książki, stało się dopełnieniem pasji zwiedzania świata. Przypomnijmy, że Kuba Bociąga jest synem Krzysztofa „Białego” Bociągi, nazywanego legendą polskiej speleologii i alpinizmu lat 80. Podczas promocji książki nie zabraknie więc różnorodnych opowieści – śmiesznych oraz tych, mrożących krew w żyłach. Wśród wielu przygód, autor książki „100 krajów przed czterdziestką” szczególnie wspomina wyprawę górską:

– Przygód było mnóstwo, ale chyba największe przeżycie było w Himalajach. Wybrałem się tam na miesięczną wyprawę. Zeszliśmy ze szlaku, ponieważ chcieliśmy skrócić sobie trasę. Dzień po tym nastąpiło załamanie pogody. Osoby, które zostały na szlaku, zginęły z wyziębienia lub też przez lawiny. Dziękuję za to, że żyję.

Spotkanie autorskie Kuby Bociągi odbędzie się 16 grudnia o godz. 18.00 w częstochowskim Kinie Studyjnym OKF Iluzja.

ABK

Skip to content