Promowanie istoty profilaktyki to główny cel Bożeny Stępień, która przez kilkanaście dni podróżowała na rowerze bałtyckim wybrzeżem. Kobieta zdecydowała się na wyjazd, aby udowodnić, że choroba nowotworowa nie jest wyrokiem, a obecna medycyna – w połączeniu z aktywnością fizyczną – dają szansę na całkowite wyleczenie.

Częstochowska amazonka swoją podróż rozpoczęła 10 czerwca. Po wielogodzinnej podróży pociągiem trafiła na Hel, aby stamtąd przejechać na rowerze kilkaset kilometrów w stronę Świnoujścia. Po powrocie do domu kobieta wspomina wyprawę bardzo pozytywnie:

– Wybrałam nadmorską trasę, ponieważ przez 11 lat nie byłam latem nad morzem. Moja podróż była naprawdę przepiękna. Postanowiłam też, że będę wspierać Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki poprzez profilaktykę badań. Chciałam przypominać o istocie badań profilaktycznych.

Według Bożeny Stępień rowerowe podróże to nie tylko podziwianie pięknych krajobrazów czy intensywny trening ciała, ale również szczególna możliwość poznania wspaniałych ludzi. Jak mówi – jechała rowerem sama, ale podczas podróży nie była samotna.

– W czasie tej podróży poznałam wiele osób. Samotnych rowerzystów, jak i całe grupy rowerowe. Wszyscy byli radośni, uśmiechnięci praz bardzo pomocni.

W czasie podróży amazonka promowała profilaktykę, jako jedną z najskuteczniejszych metod walki z nowotworami piersi.

Pamiętajmy – wczesne wykrycie choroby może uratować życie!

ABK

Skip to content