DSCF9206

W poniedziałkowy wieczór (3 listopada) w auli Tygodnika Katolickiego “Niedziela” odbyły się Zaduszki Katyńskie, w których uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, a także laureaci pięciu edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego “Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Młodzież z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie zaprezentowała spektakl słowno-muzyczny, który przypomniał o tych, którzy zginęli w Katyniu.
– To bardzo ważne dla młodych ludzi, aby mieli poczucie, z jakiego narodu wyrastają i jakie są nasze korzenie historyczne. Bo tylko ten jest w stanie rozwinąć skrzydła w przyszłości, który zna swoją przeszłość. Liczba prac zgłoszonych do sekretariatu konkursu, to, że najlepsze częstochowskie szkoły przygotowują na Zaduszki Katyńskie spektakle słowno-muzyczne dotyczące Katynia, pokazuje, że młodzi ludzie są zainteresowani poznawaniem historii, odkrywaniem historii i ciągle chcą wiedzieć, i pokazują swoim przykładem, że prawda jest ciekawa i tylko prawda nas wyzwoli – mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.
Podczas Zaduszek Katyńskich zaprezentowano również książkę “Prawda i kłamstwo o Katyniu”, która jest zbiorem prac nagrodzonych we wszystkich edycjach konkursu.

Skip to content