We wtorek, 20 sierpnia do redakcji Radia Fiat zawitała wycieczka uczestników wakacyjnej oazy rekolekcyjnej. Oaza odbyła się w lipcu w Siedlcu k. Krakowa i w Zawierciu-Skarżycach.

Grupa młodych uczestników spotkała się przed zakończeniem wakacji, aby wspólnie poznawać kościelne instytucje.

– Prowadziliśmy razem z ks. Andrzejem Wszołkiem w całym diakonie rekolekcje Oazy Nowej Drogi III stopnia w Siedlcu. Był to piękny, lipcowy czas. Dzisiaj mamy spotkanie integrujące nas wszystkich, liczymy tu 45 osób. Tematem całych rekolekcji była wspólnota. Dziś w ramach poznawania tego tematu, poznajemy też nasze diecezjalne, lokalne wspólnoty, m.in. wspaniałą wspólnotę radia Fiat – mówił przewodnik grupy, diakon Sebastian Kosecki.

Przy okazji wizyty zapytaliśmy młodych uczestników oazowego spotkania, co sądzą o naszej redakcji i jak podoba im się Częstochowa.

– Mam na imię Marta, jestem z Ruchu Światło-Życie, jestem animatorkom tej grupy. Zwiedzamy Kościół częstochowski, przyglądamy się temu, jak to wszystko funkcjonuje.

–  Nazywam się Igor, w siedzibie radia jestem po raz pierwszy, bardzo mi się tu podoba. Zawsze mnie ciekawiła ta praca oraz jak wygląda w niej codzienne życie.

– Mam na imię Maria, pochodzę z parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie (na Wyczerpach). Zwiedzałyśmy Kurię, zaskoczył mnie podział administracyjny tego miejsca, oraz że to wszystko ze sobą tworzy jedną wielką całość. W naszym mieście najbardziej urzeka mnie Jasna Góra. Jest to przepiękny klasztor, z którym łączy się wiele wspaniałych historii.

Pierwszy turnus rekolekcji oazowych Ruchu Światło-Życie trwał do 14 lipca. Dzieci i młodzież przeżywali swoje rekolekcje również na dwóch kolejnych turnusach, w lipcu i w sierpniu.

BNO

Skip to content