Obowiązkowe badania przed turnusem

Grafika: nfz.gov.pl

Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować. Dotyczy to osób, które takie leczenie musiały przerwać z powodu pandemii. Warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji uzdrowiskowej lub świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci, wykonywanego pod opieką dorosłych, jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

W przypadku leczenia sanatoryjnego dotyczy to także dziecka i opiekuna. Informacje dotyczą osób, które otrzymały, albo w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.

– Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby pacjenci, którzy wybierają się w najbliższym czasie do sanatorium w ramach NFZ, po otrzymaniu skierowania skontaktowali się z sanatorium, do którego zostali skierowani oraz podali swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu na koronawirusa. W województwie śląskim dostępne są 22 punkty. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu. Informację o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymają Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymają Państwo listownie razem ze skierowaniem – mówi Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

W czerwcu turnus rozpoczyna ponad 2300 pacjentów z województwa śląskiego. Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego skierowania przysługuje tym, którzy mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca, mieli rozpocząć leczenie pomiędzy 15 marca a 14 czerwca lub musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii, a którzy przebywali w uzdrowisku poniżej 15 dni. Testy finansowane są przez Narodowy Funduszu Zdrowia.

BNO

Skip to content