Od 1 października powróci linia tramwajowa nr 2

Zgodnie z zapowiedziami Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowa, od 1 października nastąpi powrót kursów tramwajowych w alei Pokoju. Tramwaje linii nr 2 będą od tej pory dojeżdżać do dworca PKP Raków. Zmiany dotyczą jednak tramwajów nr 2, tramwaje linii nr 1, które kursowały w kierunku Kucelina, nadal będą zastępowane przez autobusy.

Więcej nt. uruchomienia drugiej nitki mówi rzecznik prasowy częstochowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Maciej Hasik: – Linia tramwajowa nr 2 będzie kursować w obu kierunkach na trasie Raków Dworzec PKP – Fieldorfa-Nila, będzie to zastępstwo za linię nr 1, która do tej pory kursowała z Fieldorfa-Nila na Północy do zajezdni MPK przy alei Niepodległości. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować bez zmian na trasie Stadion Raków – Fieldorfa-Nila, natomiast linia autobusowa nr 40 zostanie skrócona do trasy Raków Dworzec PKP – Kucelin-Szpital. Dodać należy, że w tym przypadku bilety jednorazowe zachowają ważność w czasie przesiadki. Podsumowując, tramwaje kursować będą na dłuższej trasie. Zyskają pasażerowie z Rakowa, zwłaszcza z okolic alei Pokoju. Autobus zastępczy nr 40 pojedzie już tylko z pętli przy Skwerze Junaków do Kucelina.

Zainteresowani tą sprawą mieszkańcy podnosili zapytania odnośnie linii nr 1, która pokrywa się z uruchomianą linią nr 2. Zdaniem urzędników mieszkańcy Kucelina muszą nadal korzystać z alternatywy w postaci autobusów, jednak kwestia przebudowy tego odcinka sieci tramwajowej jest nadal dyskutowana. Zdaniem rzecznika wszystko zależy od finansowania ze strony budżetu Unii Europejskiej: – Jeśli tych pieniędzy nie otrzymamy, postaramy się znaleźć środki we własnym, miejskim budżecie. Zapytaliśmy również częstochowian, co sądzą odnośnie zapowiedzi powrotu tramwajów na aleję Pokoju, który z entuzjazmem i zadowoleniem przyjęli informację o wznowieniu kursów.

Więcej informacji dotyczących planowanego powrotu tramwajów oraz harmonogram kursów na stronie częstochowskiego MPK.

Skip to content