Od jutra utrudnienia drogowe w al. Jana Pawła II

Roboty Drogowe/Foto. Radio Fiat

Przebudowa linii tramwajowej wchodzi w kolejny etap. Dzisiaj (8 czerwca) zostały otarte trzy skrzyżowania, odcięte dotychczas pracami budowlanymi. Od jutra zamknięte zostaną natomiast dwa następne skrzyżowania.

Barbara Sobczyk, zastępca dyrektora projektu z firmy NDI, zajmującej się przebudową linii tramwajowej omawia zakres prac, jakie udało się do tej pory wykonać:

Cała inwestycja przebudowy infrastruktury tramwajowej w Częstochowie była podzielona na 5 odcinków. Tak naprawdę na każdym odcinku mimo tego, że mówimy „przebudowa”, jest to budowa zupełnie nowej infrastruktury ponieważ przebudowujemy całe uzbrojenie terenu, likwidujemy wszelkie kolizje, cała infrastruktura tak naprawdę powstaje od podstaw.

W tym tygodniu planujemy zamknięcie kolejnych dwóch przejazdów: część północną al. Jana Pawła II oraz ul. Orzechowskiego przy dworcu PKP.
– dodaje.

O częściowym zamknięciu al. Jana Pawła II na wysokości linii tramwajowej przypomina także Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg:

Od środy zmiana organizacji ruchu w al. Jana Pawła II (DK46). Prosimy wszystkich, którzy nie muszą korzystać z tej drogi w kierunku na Wieluń o to, aby omijali to miejsce. Będzie „połówkowo” przymknięte, na pewno będzie utrudniony ruch. Mamy autostradową obwodnicę miasta, prosimy o to, aby z niej korzystać.

Przypominamy, że zamknięty zostanie północny pas jezdni w al. Jana Pawła II. Ruch w kierunku Rynku Wieluńskiego (czyli na wprost) nie będzie możliwy. Będą funkcjonowały tylko pasy do skrętu, przez co ruch na tym skrzyżowaniu będzie bardzo mocno utrudniony. Póki co, południowy pas jezdni pozostanie otwarty, jednak mimo to, kierowcy jadący w stronę Ronda Trzech Krzyży powinni liczyć się z potencjalnymi utrudnieniami.

RG

Skip to content