Fot. Radio Fiat

Zgodnie z nowymi przepisami, już od najbliższej soboty (27 lutego) obowiązywać będzie zakaz noszenia przyłbic, szalików czy chust. Od teraz będziemy musieli korzystać tylko z maseczek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najnowsze decyzje rządu dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Szaliki, kominy czy chusty są całkowicie zabronione. Przyłbice będzie można nosić, ale tylko w połączeniu z maseczką. Rekomendowane są maseczki chirurgiczne bądź zawierające filtry, natomiast maseczki wielorazowe nadal są dozwolone. Jak przestrzega dr. Andrzej Kałmuk, aby maseczka była skuteczna należy zasłaniać nią nos i usta:

– Stosowanie szalików oraz maseczkopodobnych rzeczy, które teoretycznie miały zabezpieczać i spełniać role maseczek było bez sensu. Ponieważ nie spełniały ról sanitarno-medycznych, na których są specjalne powłoki, które zabezpieczają przed przenikaniem zarazków do naszych dróg oddechowych.

Dbając o swoje zdrowie, dbamy także o innych, dlatego częstochowska policja przestrzega, aby stosować się do obowiązujących przepisów – mówi oficer prasowy podkom. Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

-Przepisy są po, aby ich przestrzegać jeśli weszły w życie to my stoimy na straży, aby tak zawsze było.

Zapytaliśmy mieszkańców Częstochowy co sądzą na temat nowych przepisów:

– No nie popieram
– Ciężko się oddycha
– Dzięki temu będzie mniej zakażeń
– Powinno się nosić bo to dla naszego bezpieczeństwa
– Noszenie maseczek jest bardzo uciążliwe

Stosujmy się do obostrzeń i zasłaniajmy nos oraz usta. To, jak dalej potoczy się sytuacja epidemiologiczna zależy także od nas.

AS

Skip to content