„Odkrywamy, jak Bóg powołuje człowieka” – warsztaty biblijne w Wyższym Instytucie Teologicznym

W Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie przy ul. św. Barbary odbyły się warsztaty biblijne, zatytułowane “Odkrywamy, jak Bóg powołuje człowieka”.

Wydarzenie miało miejsce 16 grudnia i zorganizowane zostało w ramach cyklu corocznych spotkań, dotyczących analizy określonych fragmentów Słowa Bożego.

– Warsztaty biblijne w Wyższym Instytucie Teologicznym są prowadzone od 3 lat – mówi dr Beata Stypułkowska, organizatorka warsztatów. – Od marca 2020 roku będą mogli w nich uczestniczyć wszyscy ci, którzy chcą być animatorami katechezy biblijnej dla dorosłych.

Ks. Michał Pabiańczyk zwraca uwagę na duchowy aspekt spotkań.

– Jeżeli chodzi o tematy warsztatów, a zatem aspekt rozwoju duchowego, to jednym z nich jest “Od litery do osoby”, czyli inaczej od litery prawa do osoby Jezusa Chrystusa – mówi ksiądz. – Inny to “Prorok odrzucony”, tj. pozorna nieumiejętność posługi prorockiej w ramach głoszonego Słowa Bożego przez katechetę bądź księdza – historia starotestamentalna pokazuje, że wielu proroków zostało początkowo odrzuconych, co nie oznaczało, że nie nadawali się do misji. Tematy te mogą więc okazać się bardzo pożyteczne dla ducha, a także mogą pomóc w zrozumieniu ogólnej koncepcji zbawienia w postaci samego Chrystusa – podsumowuje ks. Pabiańczyk.

Kolejne warsztaty biblijne w Wyższym Instytucie Teologicznym planowane są na okres od marca do maja. Terminy kolejnych spotkań to 9 marca, 16 marca, 20 kwietnia, 27 kwietnia, 11 maja, a ostatnie przewidziane jest na 18 maja. Warsztaty mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest bezpłatny.

MSI

Skip to content