Ofiarowania Jezusa tematem spotkania biblijnego u Świętego Pawła

Źródło fot. facebook.com/edycja.czestochowa

Księgarnia św. Pawła w Częstochowie po raz kolejny zaprasza na spotkanie biblijne, organizowane w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Kolejna odsłona będzie mieć miejsce w poniedziałek 1 lutego, czyli w Wigilię Dnia Życia Konsekrowanego.

Tego dnia organizatorzy wezmą „na warsztat” tajemnicę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni oraz związany z tym fragment Ewangelii św. Łukasza.

– Zainspirowaliśmy się tym tekstem po to, aby każdy z nas zdał sobie sprawę, że poprzez chrzest jesteśmy wyłączną własnością Boga i każdy z nas przez chrzest jest konsekrowany. Najbliższe spotkanie organizowane jest też po to, abyśmy zdali sobie sprawę, że wszyscy mamy misję bycia z Bogiem – tłumaczyła Joanna Gawęda z Edycji Świętego Pawła.

Zaproszenie na kolejne spotkanie online to także okazja do wspomnienia patrona księgarni, św. Pawła. Jego nawrócenie świętowane co roku 25 stycznia, jest zasługą samego Boga.

– Bóg nigdy nie zmienia natury, predyspozycji czy zdolności człowieka. On bazuje na tym, co jest. Daje człowiekowi łaskę. Jeśli człowiek otworzymy się na nią, Bóg przekuwa wady na wielkie zalety. Gorliwość faryzejska, która była w Pawle niesamowicie mocna, przez działanie Pana Boga nie ustała, tylko zmieniła swój kierunek. Św. Paweł stał się wielkim Apostołem i wyznawcą Jezusa – mówił ks. Przemysław Kosior.

Spotkanie online będzie dostępne na facebookowej stronie księgarni Edycji Świętego Pawła w Częstochowie i rozpocznie się o godz. 20:00.

BNO

Skip to content