Ogłoszono przetarg na nowe oświetlenie częstochowskich ulic

Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na modernizację części sieci oświetleniowej w Częstochowie. Zamówienie obejmuje wymianę ponad 500 opraw ze standardowym źródłem światła na wydajniejsze oprawy typu LED.

Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy wyjaśnia, na czym dokładnie ma polegać modernizacja oraz jakie ulice będzie ona obejmować.

– Chodzi o wymianę 549 opraw z sodowym źródłem światła na nowoczesne energooszczędne oprawy typu LED. Nowe oświetlenie ma pojawić się na 10 ulicach, w tym przy alei Jana Pawła II, ulicach Okulickiego, Szajnowicza-Iwanowa, Fieldorfa-Nila, Legionów i Jagiellońskiej.

Marcin Breczko mówi także, przy jakich ulicach zostanie zamontowanych najwięcej nowych opraw.

– Najwięcej tych opraw ma być zainstalowanych przy ul. Okulickiego, bo aż 114. Przy ul. Legionów będzie ich niewiele mniej, bo 105, z kolei przy ul. Jagiellońskiej – 98.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 16 listopada.

MSI

Skip to content