Ogólnopolski Turniej piłki nożnej na Lorecie!

10 marca rozegrana została 9. edycja Ogólnopolskiego Turnieju piłkarskiego Skra Cup w kategorii młodzików. W tegorocznych zmaganiach zmierzyły się ze sobą 9-osobowe drużyny z rocznika 2006.

W rywalizacji uczestniczyło 8 zespołów, które przygotowują się do sezonu ligowego, startującego w województwie śląskim w przyszłym tygodniu.

– Każdy z tych chłopców ma ogromne marzenia i ćwiczą po to, aby być kiedyś w dużym footballu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że niewielka część z nich będzie miała szansę na wielkoformatowy sport. Nie mniej jednak zawsze zostaną gdzieś przy piłce nożnej. Na pewno są tu osoby, które kiedyś zaistnieją w dorosłym footballu i tego im życzę. Takie mecze są po to, by młodzi mieli możliwość sprawdzenia się na tle innych przeciwników, z innych miast i innym stylem gry – mówi wiceprezes Skry Częstochowa Tomasz Musiał.

Podczas turnieju rozegranych zostało szesnaście spotkań. Na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej przyjechały zespoły z m.in. Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich czy Kielc.

BNO

Skip to content