Ojcowie Paulini z Leśniowa zapraszają na rekolekcje małżeńskie

Druga odsłona tegorocznych rekolekcji małżeńskich organizowanych w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej przypada na przedostatni tydzień lipca. W dniach od 23 do 25 lipca Paulini zapraszają na szereg prelekcji głoszonych przez o. Wojciecha Surówkę, duszpasterza Lednica 2000.

Trzydniowy harmonogram spotkań obejmuje czas wypełniony modlitwą oraz naukami przygotowanymi dla małżeństw i rodzin chcących pogłębić relacje z najbliższymi.

– Program za każdym razem jest taki sam. Zaczynamy w piątek wieczorem Mszą św., po niej konferencja i Apel Jasnogórski. Sobota jest specyficzna, bo daje czas na indywidualne rozmowy z rekolekcjonistą. Modlitwa jest wtedy jedynie rano i wieczorem. W niedziele jest zakończenie rekolekcji Mszą św. o dowolnie wybranej porze – przybliżył o. Tomasz Chmielewski, podprzeor klasztoru w Leśniowie.

Z rekolekcji corocznie korzystają głównie małżeństwa, które potrzebują duchownego lub psychologicznego wsparcia, niezależnie od wieku małżonków oraz stażu w związku.

– Aby ta więź małżeńska dobrze się układała lub rozwijała, małżonkowie powinni brać udział w takich rekolekcjach. Pokarm duchowy jest potrzebny każdemu z nas, niezależnie, czy jesteśmy sami, w zakonie, kapłaństwie czy w małżeństwie – dodał o. Chmielewski.

Kolejne i zarazem ostatnie rekolekcje małżeńskie w Leśniowie zaplanowane są w dniach 27-29 sierpnia. Wtedy to prelegentem konferencji będzie ks. dr Krzysztof Porosło, wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie oraz diecezjalny duszpasterz akademicki przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

BNO

Skip to content