Opluł kierowcę i kopnął drzwi auta. Dlatego, bo zatrąbił

Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Z ustaleń śledczych wynika, że 36-latek zdenerwował się, gdy jadący za nim kierowca na niego zatrąbił. Wtedy wyszedł z auta, kopnął w drzwi samochodu pokrzywdzonego i opluł go. Straty zostały wstępnie wycenione na 2 tys. zł. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator.

Kiedy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o drogowym piracie, na miejsce natychmiast wysłał patrole będące w pobliżu. Policjanci ustalili, że kierujący BMW wjechał na skrzyżowanie Alei Najświętszej Maryi Panny i ulicy Kościuszki w Częstochowie i mimo, że mógł dalej kontynuować jazdę, zatrzymał się. Zaniepokojony kierowca, który jechał za nim zatrąbił, co najprawdopodobniej wywołało falę agresji u 36-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna podszedł do auta pokrzywdzonego, a gdy ten uchylił szybę, opluł go i kopnął w drzwi samochodu, po czym odjechał. Kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez policyjne patrole. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz śledczy z komisariatu I. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator.

Policja przypomina, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłany materiał pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców agresywnych zachowań, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.