Opóźnione i odwołane pociągi – czy zima pokonała kolejarzy?

Fot. Radio Fiat

Ujemne temperatury i dość wysokie opady śniegu, jakie w ostatnim czasie odnotowujemy , spowodowały poważne utrudnienia w komunikacji kolejowej w regionie częstochowskim.

Oprócz niesprzyjających warunków atmosferycznych, dodatkowe utrudnienia generuje remont torów na trasie S1 pomiędzy Częstochową a Zawierciem. Jak mówi Tomasz Musioł z Kolei Śląskich, wiele pociągów jest odwołanych, po to, by nie powodować większych opóźnień:

-Bardzo dużo opóźnień jest generowanych przez usterki infrastruktury. Staramy się niwelować te opóźnienia poprzez odwoływanie niektórych pociągów. Za odwołane pociągi podstawiamy zastępczą komunikację autobusowa.

W takich warunkach nawet najzwyklejsza podroż staję się ciężka do pokonania. Jak mówią pasażerowie, utrudnienia pojawiają się zwykle przy minusowych temperaturach:

– Czasami tylko, spóźnia się maksymalnie 10 min, a jak już to kogoś odbieram.
– Dzisiaj na trasie Częstochowa – Lubliniec jest komunikacja zastępcza.
– Utrudnienia zawsze były w zimę. Jak temperatura dochodzi do -10C musi być opóźniony.

Jak prognozują synoptycy, w najbliższych dniach pogoda ma ulec poprawie. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na poprawę sytuacji na torach. Utrudnienia związane z remontem odcinka S1 potrwają do 5 lutego. Do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość.

AS

Skip to content