Fot. Radio Fiat

W niedzielę, 1 listopada, w godz. 6-21 nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach częstochowskich cmentarzy. Wiele odcinków dróg zostanie zamkniętych.

Zmiany w organizacji ruchu obejmą wszystkie cmentarze w Częstochowie. Największe utrudnienia będą przy cmentarzu Św. Rocha.  Wyłączony zostanie odcinek ul. św. Jadwigi. Parkowanie czasowo będzie możliwe na  ul. św. Krzysztofa, na ul. św. Jadwigi i na istniejących w tym rejonie parkingach. Na cmentarzu Kule wyłączone z ruchu kołowego zostaną ulice: Dekabrystów, Wały Dwernickiego oraz Cmentarna. O utrudnieniach w tych miejscach mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu – Maciej Hasik.

– Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy,  ks. Kubiny. Powrót  również  jednokierunkowo – ul. św. Jadwigi. Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi.
– Cmentarz Kule, wyłączone z ruchu kołowego z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI będą następujące odcinki ulic: ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej, ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa – Nila, ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.  Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do alei Wyzwolenia. Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Fieldorfa – Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza.

Mniejsze utrudnienia będą przy cmentarzach: Błeszno, Komunalnym, Stradom oraz Łojki. Tamtejsze ograniczenia dotyczą głównie zasad parkowania.

– Cmentarz „Błeszno”. Ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto    ruch  jednokierunkowy obowiązywał  będzie  na  ul. Osikowej  wjazd oraz ul. Limbowej wyjazd.  Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

– Cmentarz Komunalny. Zmiany polegają na ograniczeniu  parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu  na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach  oraz na jezdni  po wschodniej stronie cmentarza.

– Cmentarz „Stradom”. Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską wjazd do ul. Przestrzennej wyjazd z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

– Cmentarz „Łojki”. Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej wschodniej stronie ulicy.

Zachęcamy do odwiedzania grobów naszych bliskich w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, która trwa od 1 do 8 listopada. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale także stosując się do aktualnych obostrzeń związanych z pandemią.

AS

Skip to content