Jak co roku, w uroczystość Wszystkich Świętych czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Zmiany zostaną wprowadzone 1 listopada o godz. 6.00 i potrwają do godziny 21.00 z kilkoma wyjątkami.

O szczegółach mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg:

– Cmentarz przy ul. Św. Rocha wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy, ks. Kubiny. Powrót – ul. św. Jadwigi. Cmentarz „Kule” – ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila” wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą następujące odcinki ulic: – ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej , – ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa – Nila, – ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.

W rejonie cmentarza „Błeszno” ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego, przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia.

– Cmentarz Komunalny – ul. Radomska – Zmiany polegają na ograniczeniu parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Cmentarz „Stradom” – ul. Piastowska, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej. Cmentarz „Łojki” – ul. Zbawiciela zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej (wschodniej) stronie ulicy.

1 i 2 listopada należy zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu, ale także na bezpieczeństwo, o czym wspomina podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Policjanci na pewno zwrócą uwagę na piratów drogowych, czyli więc zwrócą uwagę na prędkość jaką poruszają się samochody, bo to właśnie prędkość zabija. Prędkość jest naczelną przyczyną tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Poza tym zwrócą uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a czy dzieci są w samochodach prawidłowo przewożone. Na pewno nie będzie też pobłażania dla tych kierujących, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. W rejonie dla przejść dla pieszych policjanci przyjrzą się kierującym, ale zwrócą też uwagę na zachowanie samych pieszych. Czy prawidłowo pokonują jezdnię czy są widoczni na drodze.

Pamiętajmy również o tym, że „okazja czyni złodzieja”:

– Złodziej tak naprawdę wykorzysta każdą okazję, a na pewno roztargnienie osób, które na chwilę zostawiły swój bagaż bez opieki. Dlatego podczas sprzątania czy dekorowania grobów. Nie zostawiajmy saszetek, torebek, telefonów komórkowych czy kluczyków samochodowych bez nadzoru. Nie pozostawiajmy też wartościowych rzeczy w samochodach.

Na ulicach miasta w otoczeniu cmentarzy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. Prosimy użytkowników dróg o ostrożność i cierpliwość.

Szczegółowe informacje dotyczące  organizacji ruchu w uroczystość Wszystkich Świętych:

Cmentarz Rocha/ źródło: MZD Częstochowa
Cmentarze/ źródło: MZD Częstochowa
Linie Specjalne Wszystkich Świętych/ źródło: MZD Częstochowa
Skip to content