Po raz kolejny ulicami miasta Częstochowy przejdzie Orszak Trzech Króli. 6 stycznia wierni wyruszą spod kościoła św. Zygmunta i przejdą Alejami Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry aż do Doliny Miłosierdzia.

Inicjatywa, która bardzo mocno rozszerza się w Polsce w ostatnich latach, cieszy się również dużą popularnością wśród mieszkańców Częstochowy. Uliczne Jasełka to już tradycja. Uroczystość poprzedzać będzie Msza św., która rozpocznie się o godzinie 14 w kościele św. Zygmunta. Przewodniczyć jej będzie biskup Andrzej Przybylski. Po Mszy św. wierni wyruszą alejami w stronę Jasnej Góry, by zakończyć ceremonię wspólnym kolędowaniem w Kościele Bożego Miłosierdzia.

– Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 14, pod przewodnictwem ks.bp. Andrzeja Przybylskiego, następnie w radosnym korowodzie pójdziemy do Doliny Miłosierdzia. Na Jasnej Górze będzie chwila zatrzymania, wspólne kolędowanie i być może coś jeszcze.

Podczas przemarszu do Doliny Miłosierdzia uczestnicy będą śpiewać kolędy, co podkreśla
ks. Adam Polak.

– W czasie Mszy św. będziemy kolędować i w drodze będziemy kolędować, na zakończenie również. Kolęd na pewno nie braknie.

Do Orszaku Trzech Króli można dołączyć w każdym momencie, zarówno po Mszy św., która zakończy się około godz. 15, jak i w trakcie trwania przemarszu. Ks. Adam Polak serdecznie zachęca wszystkich do udziału we Mszy św. oraz celebrowaniu tak uroczystego dnia, jakim jest Święto Trzech Króli.

– Pewnie będziemy spotykać ludzi po drodze, zobaczą naszą radość i ta radość może być zaraźliwa. Do Orszaku można dołączyć również po Eucharystii. Będziemy wychodzić koło 15 z kościoła Św. Zygmunta, zapraszamy bardzo serdecznie.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad 50 miast województwa śląskiego.

Magdalena Rak

Skip to content