fot. Tomasz Kurpiarz

Pomimo panującej pandemii i związanych z nią obostrzeń dzieciaki z Zakładu Leczniczo-Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zostały odwiedzone przez Orszak Trzech Króli. Ta szlachetna inicjatywa dostarczenia chorym dzieciakom radości i paczek z łakociami została podjęta przez szkolne koło Caritas działające przy Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych. Jak mówi Rafał Matuszewski, katecheta i organizator przedsięwzięcia, do akcji ochoczo włączył się też bp Andrzej Przybylski.

– Wystarczył jeden telefon z propozycją i biskup Andrzej od razu powiedział „idziemy!”. Dzięki wsparciu policji i straży pożarnej udało się załatwić zwyżkę i konną asystę, które dostarczyły dzieciom wiele radości. Kiedy razem z biskupem zostaliśmy przez strażaków przetransportowani w pobliże balkonu, dzieci śpiewały kolędy i wiwatowały. Przez cały rok bez rozgłosu Siostry z Zakładu wykonują kawał wielkiej i potrzebnej pracy dla tych dzieci. To wspaniałe, że mogliśmy się włączyć w pomoc. Pomimo pogody i obostrzeń każdy, kto przyszedł stwierdzał, że warto poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć uśmiech na twarzy tych dzieci – mówił Rafał Matuszewski.

Dzięki pomocy sponsorów i darczyńców każde z dzieci otrzymało od Orszaku paczkę. Biskup pobłogosławił dzieci, które wraz z opiekunami wyszły na balkon, aby przywitać wędrowców. Szkolne koło Caritas działające przy Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych zapowiada, że chce w przyszłości organizować kolejne takie akcje.

Skip to content