Arkadiusz Frania – znany prozaik i krytyk literacki – wydał pod koniec listopada kolejny tomik poetycki, zatytułowany Oset.

To już kolejna tego typu pozycja w twórczości autora – wcześniej, bo w 2016 roku, pisarz wydał wybór poezji Zbieracze lawendy, którego Oset jest niejako kontynuacją. O trudach procesu twórczego opowiada sam zainteresowany.

Oset bardzo dobrze oddaje proces twórczy, który we mnie zachodzi. Zapewne nie pisałbym wierszy, gdyby nie to, że nie jestem się w stanie od wiersza uwolnić – piszę je już bowiem od 26 lat – mówi Frania. – Z perspektywy czasu widzę, że tekstów na pewno nie powinno się od razu dawać do druku – kiedy patrzę na swoje wiersze sprzed lat, zastanawiam się, czy rzeczywiście sam je napisałem. Tworzenie wierszy to proces, który nigdy nie jest w pełni świadomy i nad którym można zapanować.

Arkadiusz Frania to mieszkający w Częstochowie poeta, który, oprócz Ostu i Zbieraczy lawendy, ma na koncie pięć zbiorów poetyckich: na przykład mnie nie ma; powiedz mi siebie; na zimnym uczynku; ale się nie budzę; zacząć nic od początku oraz dwie książki prozatorskie: Jestem pomysłem Pana Boga na człowieka i Rzeźby w maśle. Współpracuje z wieloma pismami kulturalnymi w kraju i za granicą.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content