Osobowość Roku Województwa Śląskiego oraz III miejsce w plebiscycie Osobowość Roku Polski to tytuły, jakie otrzymała prezes 28. Okręgu Solidarnej Polski Monika Fajer. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 sierpnia w warszawskim Zamku Królewskim.

Prestiżowe wyróżnienia Monika Fajer otrzymała w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”. Na jej sukces złożyła się zarówno praca ku poprawie standardów życia osób potrzebujących, jak również aktywna działalność względem dzieci, młodzieży, czy też straży pożarnych. Pomimo codziennej, wytężonej pracy Monika Fajer nie spodziewała się, że jej aktywność w tworzeniu dzieł społecznych zostanie zauważona w tak szczególny sposób:

– Nie są to spodziewane wyróżnienia, dlatego jestem zaskoczona. Usatysfakcjonowana również, że moja praca została doceniona. Bardzo serdecznie za to dziękuję. Mojej działalności nie byłoby jednak bez szeregu innych osób. Za ich pomoc i dobre serca również bardzo dziękuję. Razem współpracujemy i to jest dla mnie najważniejsze.

Otrzymane wyróżnienia to z pewnością niepodważalna motywacja do dalszej, aktywnej pracy. Jak dodaje Monika Fajer – siłę do realizacji wyznaczonych zadań przede wszystkim czerpie z wiary:

– Wierzę w to, że możemy zrobić dużo więcej. Kiedy rano wstaję, cieszę się z tego, co mam – rodziny, zdrowia, pracy. Niestety nie każdy ma tyle szczęścia. Niektórzy ludzie zamartwiają się wieloma sprawami. Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego codziennie zastanawiam się nad tym, co jeszcze dobrego można zrobić. W jaki sposób pomóc tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Wierzę w to, że Matka Boska Częstochowska nade mną czuwa. Z Nią wszystko jest możliwe.

Redakcja portalu informacyjnego czestochowskie24.pl oraz Katolickiej Rozgłośni Radiowej FIAT gratuluje sukcesu i życzy wytrwałości w podejmowaniu kolejnych inicjatyw.

ABK

Skip to content