Ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty

SP 36 w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Trzy testy i trzy dni weryfikacji wiedzy z całej szkoły podstawowej – od 25 do 27 maja ósmoklasiści zmagali się z pierwszym poważnym egzaminem w życiu. Młodzież odpowiadała na pytania z zakresu humanistyki, przedmiotów ścisłych oraz wybranego przez siebie języka nowożytnego. Ze względu na stan epidemiczny egzaminy ósmoklasistów zostały przeprowadzone w reżimie sanitarnym.

– Było spokojnie, a w pierwszym terminie testy napisali wszyscy nasi uczniowie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 36 w Częstochowie Teresa Trzepizur:

– Jest to bardzo ważny czas zarówno dla uczniów, jak i dla nas nauczycieli. Wszyscy te egzaminy przeżywaliśmy. W naszej szkole egzaminy przebiegły bez żadnych zakłóceń zgodnie z procedurami sanepidu oraz MEN-u. Od kilku lat nie mamy też problemów z 2 terminami, ponieważ wszyscy uczniowie piszą testy w czasie pierwotnym.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki w tym roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół. Młodzież z SP 36 podsumowuje trzydniowy maraton następująco:

– Uważam, że egzamin nie był trudny, choć niektóre zadania sprawiły mi trochę kłopotu.
– Na języku polskim do wyboru była rozprawka lub opowiadanie, a z języka angielskiego należało napisać e-mail.
– Ogólnie nie poszło mi źle, ale miałem problem z angielskim.
– Najbardziej zadowolona jestem z matematyki. Myślę, że będzie 100%.
– Testy były łatwiejsze niż próbne.

Teraz prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki ogłoszone zostaną 2 lipca, natomiast odpowiednie zaświadczenia uczniowie otrzymają 9 lipca.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie dostępne są na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

ABK

Skip to content