Ostatni weekend września raczej spokojny – podsumowanie służb

Podczas minionego weekendu doszło do 36 kolizji w ruchu drogowym, stwierdzono blisko 30 wykroczeń drogowych oraz ugaszono 5 małych pożarów. Jeżeli chodzi o drogi, odnotowano tylko dwa poważne incydenty.

Jak podaje podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej Policji, oprócz kolizji i wykroczeń, doszło do wypadku z udziałem rowerzysty oraz zatrzymania kierowcy jeżdżącego bez prawa jazdy:

W ubiegły weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 36 kolizji i jednego wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce w sobotę w miejscowości Jamki, gdzie 71-letni rowerzysta z niewiadomych dotąd przyczyn utracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. W wyniku zdarzenia doznał licznych obrażeń i trafił do szpitala. Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie ujawnili jednego kierującego, który poruszał się po naszych drogach nie mając w ogóle uprawnień do kierowania oraz ujawnili także prawie 30 wykroczeń, popełnionych w ruchu drogowym przez kierujących.

Częstochowscy strażacy w czasie weekendu interweniowali łącznie 55 razy. Jednak jak podaje mł. bryg. Kamil Dzwonnik, nie były to interwencje wymagające zaangażowania większych sił:

Pierwszy jesienny weekend był stosunkowo spokojny dla częstochowskich strażaków. Od piątku na terenie miasta i powiatu powstało 55 zdarzeń, wymagających interwencji jednostek ochrony przeciw-pożarowej. Prowadzone działania to gaszenie pięciu małych pożarów oraz usuwanie skutków 50-ciu miejscowych zagrożeń. W omawianym okresie nie odnotowano interwencji wymagających zaangażowania liczby jednostek strażackich.

Można zatem uznać, że ostatni weekend września nie obfitował w dużą liczbę poważnych interwencji. Oby każdy weekend był tak spokojny.

Skip to content