Otwarcie kin w Częstochowie

Fot. Radio Fiat

Już od dłuższego czasu częstochowianie mogą wybrać się na seans filmowy, jednak teraz będą mieli większy wybór. Od początku lipca otwarte jest m.in. kino OKF Iluzja, a od jutra (22 lipca) sieć Cinema City także wznowi swoją działalności. Znamy również nowy repertuar poszczególnych kin.

Otwarcie kin Cinema City Wolność oraz w Galerii Jurajskiej miało nastąpić 3 lipca, jednak w ostatniej chwili została podana informacja, że potrzeba więcej czasu, aby przygotować obiekty do przyjęcia widzów. Częstochowianie tak reagują na informację o wznowieniu działalności:

– Osobiście bardzo się cieszę, że otwierają kino. Od dłuższego czasu chciałem się właśnie wybrać i z niecierpliwością czekam na otwarcie.

– Ja prawdopodobnie się wybiorę. Jeśli będzie grany w kinie jakiś fajny horror to pójdę.

– Jak będzie grany jakiś ciekawy film to się wybierzemy.

– Zależy jaki jest zwiastun filmu. Jeśli zobaczę fajny zwiastun, który mnie zainteresuje, to można pójść do kina i obejrzeć film.

Wcześniej została otwarta również sieć kin Helios. W Częstochowie nie ma jednak żadnego takiego obiektu, więc mieszkańcom miasta pozostawało czekać.

W repertuarze nie ma najnowszych premier. Ze względu na pandemię koronawirusa, została wstrzymana produkcja większości filmów. Będzie można obejrzeć za to takie produkcje jak: „Boże Ciało”, „Coś się kończy, coś zaczyna”, „Mroczny Rycerz” czy „Naprzód”.

Oczywiście w kinach panować będą zasady reżimu sanitarnego. Cinema City prosi o zakładanie maseczek, korzystanie ze stacji do dezynfekcji, zachowywanie dystansu społecznego oraz zachęca do dokonywania płatności kartą. Więcej informacji można znaleźć na stronie kina: https://www.cinema-city.pl/static/pl/pl/ponowne-otwarcie-kin

WB

Skip to content