P. Mueller: Jutro premier przedstawi informacje ws. drugiego etapu znoszenia ograniczeń

Fot.: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jutro dowiemy się kiedy rozpocznie się drugi etap łagodzenia ograniczeń wprowadzonych na czas walki z epidemią – informuje rzecznik rządu, Piotr Mueller.

Dziś zespół zarządzania kryzysowego analizował dane o rozwoju zakażeń w ostatnich dniach. Jutro dalsze decyzje premier przekaże na konferencji prasowej – powiedział Piotr Mueller.

– Rzecz jasna, przy znoszeniu niektórych ograniczeń nadal będą obowiązywały określone wytyczne sanitarne. Dzisiaj te wytyczne są ustalane i jutro premier Morawiecki ogłosi zakres tych zmian.

Piotr Mueller zaznacza, że liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na stabilnym poziomie.

– Jest to poziom, który pozwala na to, by służba zdrowia mogła zaopiekować się osobami wymagającymi intensywniejszej opieki. W związku z tym zespół, zajmującymi się tymi ustaleniami, wydał pozytywne zalecenie co do przejścia do kolejnego etapu zdejmowania obostrzeń.

Jak dokładnie będzie wyglądał kolejny etap łagodzenia ograniczeń, przekaże jutro premier. Wcześniej ministrowie zapowiadali, że drugi etap przewiduje między innymi wznowienie działania hoteli i baz noclegowy, oraz otwarcie marketów budowlanych również w weekendy.

Źródło: IAR

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content