Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników!

chodnik w

Za oknami zima, na ulicach i chodnikach pełno białego puchu, który sprawia nam dużo kłopotu. Przypominamy właścicielom i administratorom nieruchomości o odpowiedzialności za odśnieżanie chodnika przylegającego do ich nieruchomości. Jeżeli tego nie zrobimy, w najlepszym razie czeka nas mandat, choć konsekwencje mogą być dalece poważniejsze. W przypadku nie dostosowania się do przepisów grozi mandat karny w wysokości nawet do 500 zł. Patrole policyjne i straży miejskiej tego obowiązku z całą pewnością będą pilnować. To są nie tylko mandaty karne, ale różnego rodzaju upadki, które mogą prowadzić do procesów cywilnych.
Aby uniknąć nieprzyjemności trzeba także spojrzeć w górę. Usunięcie z dachu sopli i śnieżnych nawisów to także obowiązek właściciela nieruchomości.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content