21 stycznia ruszyła tzw. „Panama z klasą” – inicjatywa archidiecezji częstochowskiej, w ramach której organizowane są spotkania w szkołach z bp Andrzejem Przybylskim. Na pierwszy ognień poszło IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie rozpoczynają się już jutro. Duszpasterze nie zapominają o młodzieży, która została w domach i organizują rozmaite inicjatywy, związane z tymi obchodami.

„Panama z klasą” zakłada wejście w obszar katechezy szkolnej tak, by jedną jednostkę lekcyjną poświęcić właśnie na przybliżenie Światowych Dni Młodzieży. Bp Andrzej Przybylski rozpoczął odwiedziny w szkołach, a przyświecają mu dwie intencje:

W październiku ubiegłego roku zakończył się Synod Biskupów na temat młodzieży. Finałem tego Synodu był list Ojca Świętego i biskupów do młodych ludzi. Pomyślałem żeby wprost o tym liście powiedzieć i przekazać jego tekst, aby rzeczywiście dotarł on “od góry” do młodych ludzi. Druga intencja to oczywiście równolegle z moimi spotkaniami dzieją się Światowe Dni Młodzieży w Panamie i o tym chciałbym z młodymi porozmawiać.

Do pomysłu przychyliła się dyrektor liceum, Jadwiga Sipa:

Myślę, że uczniowie się bardzo ucieszą. Ksiądz biskup Andrzej jest zawsze u nas mile widziany i na pewno młodzież będzie zadowolona, że może się z nim spotkać. Sama znam biskupa Andrzeja wiele lat i wiem, że ma świetny kontakt z młodzieżą.

Spotkanie z bp Andrzejem Przybylskim okazało się dla uczniów miłą niespodzianką. Akcja „Panama z klasą” odbywać się będzie nie tylko w Częstochowie, ale również w innych miastach naszej archidiecezji.

KF

Skip to content